پاسخ سوال: چرا خود ارضایی با مقاربت جنسی تفاوت دارد در کتاب ارگاسم چند گانه

پاسخ سوال: چرا خود ارضایی با مقاربت جنسی تفاوت دارد

خیلی ها این سوال در ذهنشان هست که چرا خودارضایی با مقاربت جنسی تفاوت دارد. در کتاب ارگاسم چند گانه نوشته مانتاک چیا و داگلاس آبرامز به صورت موشکافانه ای این سوال پاسخ داده شده است.

ارگاسم یکی از قوی ترین و رضایت بخش ترین تجربیات انسانی است

هرچند رسیدن به ارگاسم حالت برابر ندارد. واضح است که ارگاسم برای هر فرد متفاوت است و حتی برای همان فرد در زمان های مختلف فرق دارد. با وجود این، ارگاسم مردان شاخصه های دقیق را به اشتراک می گذارد که شامل حرکت های فیزیکی موزون، افزایش ضربان قلب، انبساط ماهیچه ای و نهایتا یک انبساط ماهیچه ای ناگهانی مثل انقباض لگنی می شود. مردان از گفتن اینکه « ارگاسم کمترین آگاهی از روند جنسی است» احساس خوبی دارند.

در ویرایش سیزدهم از کتاب « اورولوژی عمومی» اسمیت Smith می‌خوانیم که « ارگاسم شامل انقباض غیر ارادی عضلات مقعد، نفس نفس زدن، افزایش ضربان قلب و بالا رفتن فشار خون می شود».

این تعاریف شامل تغییراتی می شود که در تمام بدن شما اتفاق می افتد.  ویلیام ریچ William Reich با کتاب بحث انگیزش « عملکرد ارگاسم» نخستین فردی بود که در کتابش در این مورد بحث کرد که ارگاسم تمام اندام های انسان را درگیر می‌کند نه فقط اندام تناسلی را. تایوییست ها مدتها قبل می دانستند که ارگاسم می‌تواند یک تجربه تمام و کمال بدنی باشد و هم ایشان بودند که تکنیک های افزایش لذت جنسی را افزایش دادند.

پاسخ سوال: چرا خود ارضایی با مقاربت جنسی تفاوت دارد در کتاب ارگاسم چند گانه

بسیاری از محققان امور جنسی در حال حاضر روی این موضوع بحث می کنند که ارگاسم بیش از ماهیچه با مغز در ارتباط است. تحقیقات مرتبط با امواج مغزی سعی دارد مشخص کند که ارگاسم ممکن است به تدریج در مغز اتفاق بیفتد که با این تشخیص، می توان گفت که شما حتی در خواب هم ارگاسم خواهید داشت بی آنکه تماس بدنی داشته باشید. تحقیقات تکمیلی بیشتر از دکتر رابرت جی Robert J از بخش سلامت دانشگاه تولان کشف کرده است که زمانی که بخش مشخصی از مغز با الکترودها انگیخته می شود شاخصه های لذت تولید می کنند به همان میزانی که با فعالیت جسمی تحریک می شود. بسیاری از متخصصان امور جنسی تمایل دارند که بگویند رابطه جنسی در مغز اتفاق می افتد و این گفته درست است مخصوصا که سخن از ارگاسم به میان می آید.

برخلاف روند ارگاسم که یک تجربه اوج گرفته جسمی و عاطفی است، خودارضایی(استمناء) یک واکنش ساده بر مبنای ستون فقرات است که در نتیجه آن، منی به بیرون می ریزد. مایکل وین Michael Winn مربی در مانگر تایو و یکی از نویسندگان کتاب رموز تایوی لاوLowe، آموزش انرژی جنسی مردان اینگونه شرح می دهد: برای بسیاری از مردان ارگاسم بدون انزال امری غیرعادی است چرا که آنها مدتهای طولانی، دهه ها، عمل جنسی همراه با انزال داشته اند بنابراین، قدم نخست این است که انزال به عنوان یک عمل صرفا عضله ای غیرارادی مشخص شود.

شما می آموزید که حتی می توانید اوج لذت جنسی را بدون انزال تجربه کنید و این بحث را در دوفصل بعدی و قدم به قدم برایتان توضیح می دهیم؛ که دقیقا چطور ارگاسم را از انزال جدا کنید و چگونه این لذت را در تمام اندام خود گسترش دهید اما در ابتدا اجازه دهید نگاهی به شواهدی بیندازیم که در آن مردان نیز چون زنان می توانند ارگاسم پی در پی داشته باشند.