مشکل احساس خستگی عمومی پس از انزال

استادان تایو، در مقام پزشک، به تمایلات جنسی به عنوان بخشی از مشغله بزرگتر درمورد سلامت بدن علاقه داشتند. ایشان به تمرین کونگ فوی جنسی می پرداختند چرا که دریافتند انزال انرژی مرد را تخلیه می کند و احتمالا شما هم از این نکته و احساس خستگی عمومی پس از انزال اطلاع داشتید. اگرچه دلتان می خواهد به نیازها و تمایلات شریکتان توجه بیشتری داشته باشید اما آنچه که بدنتان می خواهد، خواب است.

پنگ تزه Peng-Tze مشاور جنسی هوانگ دی معروف به Yellow Emperor حدود پنج هزار سال پیش اعلام کرد :« پس از انزال، یک مرد خسته است.گوش هایش ویز ویز می کند، پلک هایش سنگین است و میخواهد بخوابد. تشنه است و اندام تحتانی اش ضعیف و سفت. او با انزال از یک لحظه کوتاه لذت می برد درحالیکه ساعت ها از همان یک لحظه، آزار می بیند. دانش عامیانه غرب با توجه تاییو ییست ها به مراقبت از انرژی جنسی موافق است. ورزشکاران شناخت بیشتری از ضعف و بی حالی ناشی از انزال دارند و از رابطه جنسی شب پیش از مسابقه خودداری می کنند. هنرمندان هم چنین حسی نسبت به تاثیرات طولانی مدت انزال بر آثارشان دارند. مایلز دیویس Miles Davis، نوازنده جاز، در مصاحبه اش با مجله Playboy اینگونه شرح می دهد: بعد این داستان شما نمی توانید بجنگید یا بنوازید، کاری از شما بر نمی آید. وقتی آماده نوازندگی می شدم، می آمدم روی صحنه ولی در اصل نمی آمدم تا بنوازم.

مصاحبه گر: واضح تر توضیح بده.

دیویس: از محمدعلی بپرسید. اگر بیاید دو دقیقه هم دوام نمی آورد. لعنتی، حتی نمی توانست به من ضربه بزند

مصاحبه گر: برای اثبات حرفت میخواهی با او مبارزه کنی با این شرایط؟

دیویس: حق با تویه و باهاش مبارزه میکنم. اون قول داده که همون مرتبه اول ترتیب من رو بده. اگر نمی خواد همچین کاری بکنه منم باهاش نمی جنگم. تمام انرژی ات را از دست میدی، واقعا میگم. اگر میخواهی قبل مبارزه ترتیب خودت رو بدی پس چطور می تونی اون زمان که وقتشه ضربه رو بزنی؟!

مایلز دقیقا آدم رمانتیکی نیست ولی منظورش را هم دقیق نگفت. مایلز به عنوان یکی از بزرگترین نوازندگان ترومپت دنیا می دانست که انزال چطور قوای بدنی اش را کم و هنرش را تهی می کند. متاسفانه او هم مانند باقی مردان نمی دانست که میتوانست قبل اجرا رابطه جنسی داشته باشد و حتی به ارگاسم برسد، به همان مدت زمانی که انزال نداشت و حتی اجرایش را هم بهتر میکرد. اگرچه، اثرات انزال ممکن است روی ورزشکارها( مشت زن ها) و موسیقی دان ها آشکارتر باشد، همه مردان به طور ناگهانی همان حالت تهی شدن را تجربه می کنند که اصطلاح مناسب برای آن می تواند همان « رفتن» باشد. یکی از مردانی که تک ارگاسم است می گوید :« اگر صبح انزال داشته باشم حتما متوجه میشوم. همچنان که پاهایم را به زمین میکشم بلند می شوم   تا ظهر خسته ام اما وقتی ارگاسم بدون انزال دارم، صبح با حال خوش بیدار می شوم و به خواب کمتری احتیاج دارم». فرد دیگری که در مرحله بهبودی از یک بیماری مزمن به سر می برد گفت: « من همیشه تمایلات جنسی قوی داشته ام، در روز هم یک یا دوبار انزال داشتم و با هربار انزال حالم بد و بدتر می شد چرا که انرژی زیادی را از دست می دادم». بسیاری از مردان، مخصوصا مردان جوان، ممکن است از این احساس تهی شدگی خبرنداشته باشند مگر زمانی که مریض باشند یا سخت کار کنند.

ما اینگونه فرض می کنیم که در غرب، انزال یک انگیختگی اجتناب ناپذیر مردانه در پایان عشقبازی است. هرچند پزشکان چینی سال ها پیش آنچه را که در فرانسوی مرگ کوچک می خوانند را به عنوان یک خیانت قابل پیشگیری از لذت مردانه دریافتند؛ نوعی تهی شدگی خطرناک از حیات و قدرت مردانه.

دون خوان ها، راهب ها و کرم های چند ارگاسمی

مجله نیویورک تایمز در صفحه اول بخش داستان خود( سوم دسامبر 1993) یک تحقیق علمی شگفت انگیز را منتشر کرد که به نظر می رسد نگاه تایوییست های باستان را در مورد هزینه ای که تولید اسپرم در بدن مرد می پردازد تایید می کند. وین ون ورهیز Wayne Van Voorhies از دانشگاه آریزونا در این تحقیق گفت :« وقتی که آزمایش را شروع کردم این نتایج آخرین مواردی بود که انتظارش را داشتم. چنان این موارد برایم شگفت آور بودند که برای اطمینان بیشتر چهار بار آزمایش کردم. این نتایج اساسا تصورات پیش از این موجود ما را ( در مورد تمایل جنسی مرد) که پیش از این نگهداری نشد، بیان می کنند».

مطالعات دکتر ون ورهیز ساده بود ولی کرم هایی به نام کرم گوشت را معرفی کرد. ممکن است بپرسید « این کرم ها با تمایل جنسی ما چه می کنند؟»، دکتر فیلیپ اندرسون Philip Anderson در توضیح این نکته می گوید :« خب، این کرم ها همان کرم های باغی روزانه نیستند. کاربرد ژن و پروسه زیست شناختی کرم گوشت همانند استفاده از ژن انسان یا سایر پستانداران است. در تحقیقات علمی غالبا کرم گوشت به جای انسان استفاده می شود».

دکتر ون ورهیز سه نوع کرم نر را آزمایش کرد. دسته اول که به میزان مشخصی از تولید اسپرم نیاز داشتند، هرمیزان که می خواستند می خوردند و این دون خوان ها تنها هشت روز زنده می ماندند( کرم گوشت به طور کلی عمر طولانی ندارد). دسته سوم اصلا اجازه خوردن نداشتند و بهتر است بگوییم کرم های عزلت گزین بودند و به طور متوسط یازده روز زنده ماندند. اما دسته سوم، شگفت انگیزتر از دو دسته دیگر، کرم های چندارگاسمی بودند که مجبور نبودند به طور مداوم اسپرم تولید کنند اما هرچقدر میخواستند می توانستند بخورند؛ این دسته بیش از چهارده روز – پنجاه درصد بیش از کرم هایی که برای بقا نیاز به اسپرم بیشتری داشتند- زنده ماندند.

نتیجه گیری مجله تایمز از این قرار است: « پیشنهاد آزمایش جدید این است که تولید نامحدود اسپرم هزینه اش را می پردازد، احتمالا این تولید نیاز به آنزیم ها و پروسه های سوخت و ساز پیچیده دارند که محصول آنها یک ساختار سوخت و ساز خطرناک است». این مجله تا بدانجا پیش می رود که :« تفاوت در بازه زمانی زندگی زن و مرد ممکن است با تولید اسپرم مرتبط باشد. زنان به طور متوسط شش سال بیشتر از مردان زندگی می کنند.» نظریه دیگری هم وجود دارد که ناهمخوانی انتظار از زندگی را طور دیگری بیان می کند؛ تفاوت ها در سبک زندگی و هورمون ها. چه بخواهید یا نه، تولید اسپرم زندگی شما را کوتاه و ازقدرت بدنی شما کم می کند.

بیش از دویست سال پیش- مدت ها پیش از آزمایش های کرم گوشتی- تایویست ها اهمیت انزال نکردن را در مرحله “تایوی برتر در بهشت” بیان کردند: « اگر مردی رابطه جنسی بدون انزال داشته باشد حیات بادوامی دارد و اگر دو بار این کار را انجام دهد، بینایی و شنوایی اش قوی تر می شود و با سه بار انجام دادن آن، تمام بیماری های جسمی اش از بین می رود. در مرتبه چهارم او به صلح درونی می رسد و در مرتبه پنجم گردش خون پرقدرتی خواهد داشت و در مرتبه ششم اندام های تناسلی اش نیرومند می شوند. هفتمین بار ران و باسنش سفت می شود و در مرتبه هشتم بدنش بازتاب سلامتی خواهد بود. مرتبه نهم عمرش را طولانی می کند.»

متون کهن برای فهم منظور خود همیشه اغراق می کنند و بعید نیست که مزایای گفته شده با پیروی از یک نظم دقیق یا در زمانی مشخص به دست آیند. هرچند، بر همه روشن است که تایوییست ها آگاهی زیادی از اهمیت نگهداری از منی دارند.

 

در کتاب مرد چند ارگاسمی شما با نوعی سبک زندگی شرقی آشنا می شوید که با آن می توانید زندگی تان را متحول کنید. چیزی که از آن با عبارت “کونگ فوی جنسی” یاد می شود

بدینوسیله شما امور جنسی خود را به صورت کامل در دست می گیرید تا هم بیشتر لذت ببرید و هم از اثرات بسیار مثبت آن در زندگی روزمره بهره ببرید.

برای دانلود ترجمه فارسی این کتاب می توانید اینجا کلیک کنید